kuzukafa

Zor bir günün ardından, deniz ve güneş cömert davranmıştı bana. Gün batımını izlerken aklımdan şu dizeleri geçirdim; "Güneş, daldan... dala sıçrayarak yürüyor Bir neden var mı mutlu olmamam için? Daha ne kadar yaşadım ki şunun şurasında Adını biliyor muyum bütün çiçeklerin?" O zor günler geride kaldı, başka zor günler var oldu. Her defasında doğanın cömert bir şifacı olduğunu öğrendim. Birileriyle bölüşülsün ya da bölüşülmesin bütün gün batımlarında güneş ile dans etmeyi öğrendiğim gibi. Çiçekleri tek tek öğrenirken, gün batımına hayran kalırken, doğayı keşfederken, kendimi olduğum gibi kabul ederken ve yaşamayı bir koşul aramadan da sevebilirken mutlu olmamam için bir neden yoktu.

ICHILD İklim Grubu

İnsanlar hayvanları ve doğayı katlettikleri sürece, sürdürülebilir bir barış ortamını da kendi elleri ile yok edecekler. Bencil duygularla... beraber cinayet ve acı tohumları eken insan toplulukları, sevinç ve sevgi biçemezler. Çocuklar geleceğimizdir diyerek geleceğimizi kendi elleri ile yok eden onca bireye karşı bizler yarın kaliteli bir nefes alabilmek için bugün burada bu mücadeleyi veriyoruz.İklim adaleti, sosyal adalettir! +Ne istiyoruz?

- #iklimadaleti sağlansın istiyoruz!
+Ne zaman?
- #şimdi

Biz değilsek kim, şimdi değilse ne zaman? #hareketegeç

zbetuldem

Okyanusun orta yerinde, bir “tailshow” izlerken keşfedecek birçok şeyimin olduğunu fark ettim. 20 yaşında kıtaları aşmıştım... ama hala yüzme bilmiyordum. Kara parçasından uzaklaştıkça tedirginliğimle birlikte evrenin sayısız güzelliğine olan hayranlığım da artıyordu. Her yeni gün yeni bir umuttu insan için. Keşiflerle dolu.

Loresima

Fotoğrafı kilometrelerce ötede, bulunduğu bölgede bile pek bilinmeyen bir dağda çektim. Telefon ve internetin çekmediği... ve çevrede başka yaşayanların bulunmadığı bu dağda geçirdiğim bir aydan sonra bu fotoğrafa bakınca gezmek ve görmek kadar tanımanın ne kadar önemli olduğu hissediyorum. Her şeyden önce kendini tanımanın. Bunun için konfor alanımızdan uzaklaşmanın kıymetini bu fotoğraf ve beraberindekilere borçluyum. Gezelim, görelim ve tanıyalım!

ICHILD Pandemi Grubu

Çocuklara ve gençlere yeterince söz hakkı tanınmayan bir dünyayı değiştirecek... olsaydın, "Yeni Dünya Modeli"nde nelerin olmasını isterdin?

MinnakBalık

Bisikletin pedallarını çevirirken gözlerim bu güzel çiçeklere takıldı. Kokmuyorlardı, koksalar hatırlardım. Ama görüntüleri çok hoşuma... gitmişti, alıp koparmak istedim. Tam koparacakken böyle bir görüntü oluştu. Fikrimi değiştirdim. Doğaya ait olanı, doğada bırakmamız gerekirdi. Vermemiz gereken bazı sözler var. “We must said yes!”

Baygın kedi

“Özgürlükleri için savaşmak erkeklerin hakkıysa kadınların da buna hakkı vardır.” Ankara’da Eser Park’da çektiğim özgürlük temalı kadın... anıtı, 2015 yapımı “Suffragette” filmini bana hatırlatıyor. Her ne kadar temel olarak seçme ve seçilme hakkını ele alsada kadınların geçmişte ve ne yazıkki günümüzde bile maruz kaldığı haksızlıklara ve şiddete değiniliyor. Bende derin izler bırakan bu filmi herkese öneririm.

ICHILD Toplumsal Cinsiyet Yetişkin Grubu

Küresel Salgınlar ekseninde Toplumsal Cinsiyet Eşitliğini tartışırken... tüm toplumsal cinsiyet rollerini yıkmak için #kadindiryapar diyoruz!

     GENÇLİK MEYDANI NEDİR?
     ICHILD Gençlik Meydanı, 08 - 24 yaş grubundaki bireylerin düşüncelerini, dikkat çekmek istedikleri konuları hayal güçlerini kullanarak daha geniş kitleler ile paylaşmalarına fırsat sunan bir dijital sosyal içerik platformudur.

     Dijitalleşen bir dünyada yeni neslin düşüncelerini kendi bakış açıları ile anlatabilmeleri ve kitlelerle paylaşabilmeleri "İfade Özgürlüğü" hakkı açısından son derece önem taşımaktadır.

     • Hazırlanan içeriklerin meydan@ichildforchild.org mail adresine belirtilen formatlara göre iletilmesi gerekmektedir.
     • Onaylanan içerikler, ichildforchild.org sitesinde yer alan 'GENÇLİK MEYDANI' sekmesinin içerisinde süresiz olarak yayınlanacaktır.
     • Görsel içeriklerin (fotoğraf veya video) bir hikaye ya da açıklama metni ile gönderilmesi beklenmektedir.
     • Metin bölümünde paylaşımda kullanılması için, kendi isminizi ya da yer almasını istediğiniz bir takma isim varsa bunu da belirtmeniz gerekmektedir.     İÇERİK PAYLAŞIM KOŞULLARI VE YÖNERGE
     Başvuru Yönergesi

     • 08 - 24 yaş aralığındaysanız, dilediğiniz bir konu hakkındaki fikirlerinizi, araştırmanızı, sosyal etki yaratacak kampanyanızı, çözümlerinizi, ya da hissettiklerinizi... görsel ya da video formatında hazırlayınız.
     • İçerik paylaşımlarına uygun formatta meydan@ichildforchild.org adresine aşağıdaki bilgilerle birlikte içeriğinizi gönderin.

          -18 yaşından küçükseniz, veli izin belgesi
          -Adınız, yaşınız, yaşadığınız şehir ve doğum tarihiniz ile ilgili bilgiler
          -Dijital içeriğinizin hikayesi

     İçerik Paylaşım Koşulları

     • En az 1 en çok 3 adet fotoğraf ya da resim paylaşabilirsiniz.
     • Fotoğraf ve resim boyutları 1000x1000 piksel ebatında PNG ya da JPG formatında olmalıdır.
     • Dijital içeriğinizdeki metin sınırı maksimum 750 karakterdir.
     • Video içerikleri ICHILD - YouTube resmi kanalı üzerinden paylaşılacaktır. Video içeriklerinin youtube formatında iletilmesi gerekmektedir.     İÇERİK GÖNDER
     Anlatmak istediklerinizi, araştırmalarınızı, endişelerinizi, mutluluklarınızı veya hayallerinizi, video ya da görsel formatta hikayeleri ile birlikte hazırlayıp meydan@ichildforchild.org adresine gönderin ve #MeydandaBuluşalım !

     Her türlü soru ve görüş için:

     bilgi@ichildforchild.org